Southwest Zone Championships Results

Final Standings-

12U Boys/Girls:
1. Thunder
2. Viper Pigeon Boys
3. Viper Pigeon Girls
4. Longhorn

14U Lone Star:
1. Thunder Girls/Coed
2. Viper Pigeon Girls
3. *St. Marks
4. *Central Texas

14U Boys:
1. Thunder
2. Viper Pigeon Green
3. Longhorn
4. Viper Pigeon Black

16U Girls:
1. Viper Pigeon Green
2. Thunder
3. Viper Pigeon Black

18U Girls
1. Thunder
2. Viper Pigeon Green
3. Viper Pigeon Black
4. *Rockwall

18U/16U Lone Star:
1. *St Marks
2. *Rockwall
3. *Thunder
4. *Central Texas

16U Boys:
1. Thunder
2. Viper Pigeon Green
3. Viper Pigeon Red
4. Viper Pigeon Black
5. Jesuit Green
6. Jesuit White

18U Boys:
1. Viper Pigeon Green
2. Thunder Black
3. Thunder Silver
4. Viper Pigeon Black
5. HOLA
6. Jesuit

*Teams NOT attending NJO’s (were not trying to qualify)

12:30 Viper Pigeon Boys-12 v. Longhorn Boys-5 (12U)
1:15 Viper Pigeons Girls-10 v. St Marks-9 (14U-Lone Star)
2:00 Viper Pigeons Green-13 v. Longhorn-5 (14U Boys)
2:45 Viper Pigeon Boys-8 v. Viper Pigeon Girls-4 (12U)
3:30 VP Girls-8 v. Thunder Girls/Coed -12 (14U-Lone Star)
4:15 Viper Pigeons Green-11 v. Viper Pigeons Black-5 (14U Boys)
5:00 Viper Pigeon Boys-1 v. Thunder Boys-18 (12U)
5:45 Viper Pigeon Girls-12 v Centex-8 (14U-Lone Star)
6:30 Viper Pigeons Green-9 v. Thunder -10 (14U Boys)
7:15 Viper Pigeons Green-9 v. Viper Pigeons Red-4 (16U Boys
12:30 Thunder Boys-16 v. Viper Pigeon Girls-3 (12U)
1:15 Thunder Girls/Coed-12 v. Centex-8 (14U-Lone Star)
2:00 Viper Pigeons Black-4 v. Thunder-14 (14U Boys)
2:45 Thunder Boys-17 v. Longhorn-1 (12U)
3:30 St Marks-8 v. Centex-6 (14U-Lone Star)
4:15 Thunder-15 v. Longhorn-6 (14U Boys)
5:00 Longhorn Boys-9 v. Viper Pigeon Girls-11 (12U)
5:45 St Marks-9 v. Thunder Girls/Coed -12 (14U-Lone Star)
6:30 Viper Pigeons Black-12 v. Longhorn-15 (14U Boys)
7:15 Thunder-23 v. Jesuit White-2 (16U Boys)
7:30 Jesuit Green-5 v. VP Red-7 (16UB)
8:15 VP Green-10 v. VP Black-4 (18UG)
9:00 Thunder Silver-13 v. Jesuit-5 (18UB)
9:45 VP Green-13 v. Jesuit Green-5 (16UB)
10:30 VP Green-14 v. Rockwall-2 (18UG)
11:15 VP Green-16 v. Jesuit-0 (18U Boys)
12:00 Thunder-10 v. VP Black-2 (16UG)
12:45 VP Green-2 v. Thunder-12 (16UB-1st)
1:30 VP Green-7 v. Thun Silver-14 (18UB)
2:15 VP Green-6 v. Thunder-0 (16UG-1st)
3:00 VP Black-14 v. Rockwall-5 (18UG)
3:45 VP Green-12 v. Thunder-13 (18UG)
4:30 VP Green-5 v. Thun Blk-4 (18UB-1st)
7:30 VP Black-9 v. Jesuit White-7 (16UB)
8:15 Thunder-15 v. Rockwall-3 (18U Girls)
9:00 VP Black-7 v. HOLA-6 (18U Boys)
9:45 Thunder-11 v. VP Black-1 (16U Boys)
10:30 VP Black-4 v. Thunder-12 (18UG)
11:15 Thun Black-22 v. HOLA-4 (18UB)
12:00 Jesuit G-12 v. Jesuit W-4 (16UB-5th)
12:45 VP Red-10 v. VP Blk-9 (16UB-3rd)
1:30 Thun Black-15 v. VP Black-2 (18UB)
2:15 Thunder-2 v. St Marks-11 (18U-LS)
3:00 Rockwall-15 v. Centex-9 (18U-LS)
3:45 Jesuit-2 v. HOLA-5 (18U Boys-5th)
4:30 Thun Sil-10 v. VP Blk-7 (18UB-3rd)
7:30 Thunder-5 v. Centex-0 (18U-Lone Star)
8:15 St Marks-12 v. Rockwall-4 (18U-LS)
9:00 VP Green-10 v. VP Black-2 (16U Girls)
9:45 Thunder-6 v. Rockwall-16 (18U-LS)
10:30 St Marks-5 v. Centex-0 (18U LS)