Dallas Summer Classic Results
Results from this past weekend’s Dallas Summer Classic at Southlake. The Connor Cup standings have been updated as well (see link on Main Menu).
Saturday, June 24th
Southlake Pool #1: Diving Boards
7:30 Thunder 18’s 15 v. UTA 3 (Men)
8:20 TOTEX 14 v. Viper Pigeons 4
9:10 HOPS 11 v. Thunder 16’s 8 (Men)
10:00 Dallas 13 v. CFWPC 0 (Men)
10:50 Thunder Blk 14 v VP Blk 4 (18UB)
11:40 Trident 16 v Thunder Wh 3 (18UB)
12:30 Thun18s 9 v TOTEX14 (Men 1-4)
1:20 HOPS 2 v Dallas 8 (Men RR 1-4)
2:10 Thunder Blk 15 v Trident 6 (18UB)
3:00 Longhorn 3 v Thun Silver 8 (18UB)
3:50 Thun 18’s 8 v HOPS 10 (Men 1-4)
4:40 TOTEX 10 v Dallas 13 (Men 1-4)
5:30 Thun Wh 8 v VP Black 13 (18UB)
6:20 Thun Red13 v Longhorn 4 (18UB
Southlake Pool #2: Middle Pool
10:00 HOPS 10 v Thunder 16 4(Women)
10:50 Wahoos 9 v Thunder 18’s 10(W)
11:40 Thun Red 7 v VP Green 3 (18UB)
12:30 UTA 7 v Viper Pig 20 (Men 5-8)
1:20 Thun 16’s 13v CFWPC 5(Men 5-8)
2:10 CFWPC 5 v Wahoos 9 (Women)
3:00 Thun 16’s7 v Thun 18’s 13(Women)
3:50 UTA 11 v CFWPC 19(Men RR 5-8)
4:40 Viper Pig 10 v Thunder 16s 9( 5-8)
5:30 CFWPC 2 v HOPS 10 (Women)
6:20 VP Green 9v Thun Silver 6 (18UB)
Southlake Pool #3: Entrance
10:00 Trident 10 v CFWPC9 (14U)
10:50 Thunder Boys 6 v VP 12(14U)
11:40 Thunder Gray 2 v VP 5 (18UG)
12:30 Pegasus 7 v Th Purple 13 (12U)
1:20 Trident 13v Thun Girls 6 (14U)
2:10 Thun Orange 6 v VP 10 (18UG)
3:00 Thun Boys 9 v CFWPC 13 (14U)
3:50 Pegasus 5 v Thun Yel 12(12U)
4:40 Thu Gray 7 v Thu Org 2 (18UG)
5:30 Thunder Girls 11 v VP 5 (14U)
6:20 Thun Pur 9 v Thun Yel 8(12U)
Sunday, June 25th
Southlake Pool #1: Diving Boards
7:30 UTA 9 v Thun 16s 17 (Men RR 5-8)
8:20 Viper Pig 8 v CFWPC 4 (Men 5-8)
9:10 Thun18 6 v Dallas10(Men RR 1-4)
10:00 TOTEX 5 v HOPS 8 (Men RR 1-4)
10:50 Longhorn 8 v VP Green 10 (18UB)
11:40 CFWPC 11 v UTA 10 (Men 7th)
12:30 VP 6 v Thunder 16s 8(Men 5th)
1:20 TOTEX 8 v Thun 18s 14 (Men 3rd)
2:10 Dallas 13 v HOPS 4 (Men 1st)
3:00 VP Blk 7 v Thu Silver 8 (18UB-5rd)
3:50 Th Bl 11 v Thun Red 7 (18UB-1st)
Southlake Pool #2: Middle Pool
7:30 CFWPC 8 v Thun 16’s 14(Women)
8:20 Thun Blk 5 v Thun White 0 (18UB)
9:10 Trident 11 v VP Black 4 (18UB)
10:00 Thun Red 9 v Thun Silver 4(18UB)
10:50 HOPS 14 v Wahoos 5(Women)
11:40 CFWPC 8 V Thun 18s 12 (W)
12:30 Thun W 5 v Lnghn 19 (18UB-7th)
1:20 Wahoos 8 v Thunder 16s 9 (Women)
2:10 HOPS 13 v Thunder 18’s 8 (Women)
3:00 Trident 5 v VP Green 7 (18UB-3nd)
3:50 Th Gray 4 v Th Orange 7 (18UG)
Southlake Pool #3: Entrance
7:30 CFWPC 14 v Thun Girls 6(14U)
8:20 Thunder Or 6 v VP 13 (18UG)
9:10 Pegasus 3v Thun Purple 10 (12U)
10:00 Trident 10 v Thun Boys 9 (14U)
10:50 CFWPC 7 v Viper Pig 5 (14U)
11:40 Pegasus 4 v Thun Y 9 (12U)
12:30 Thunder Gray 9 v VP 11 (18UG)
1:20 Trident 9 v Viper Pig 12(14U)
2:10 Thun Gs 10 vs Thun Bs 12 (14U)
3:00 Thu Purple 9 v Th Yellow3 (12U)
Final Standings:
Men’s Open: 1st – Dallas 2nd – HOPS 3rd Thunder 18’s 4th – TOTEX 5th – Thun 16’s 6th – VP 7th CFWPC 8th – UTA
Women’s Open/18UG: 1st – HOPS 2nd – Thunder 18’s 3rd – Thunder 16’s 4th – Wahoos 5th – CFWPC
18U/16U Boys/Coed: 1st – Thunder Black 2nd- Thunder Red 3rd – VP Green 4th – Trident 5th – Thunder Silver 6th – VP Black 7th – Longhorn 8th – Thunder White
18U/16U Girls: 1st- Viper Pigeons 2nd – Thunder Orange 3rd – Thunder Gray
14U Coed: 1st – Trident 2nd – CFWPC 3rd – Viper Pigeons 4th – Thunder Boys 5th – Thunder Girls
12U Coed: 1st – Thunder Purple 2nd – Thunder Yellow 3rd – Pegasus