14U/12U JO Qualification Results

Hosted this past weekend by Southside Water Polo in Pearland, TX.

SWZ NJO Quals – 14U/12U Divisions – Final Standings/Seeding for NJO’s:  Teams are listed 1st/top Seed to lowest seed, left to right.
10U Mixed (1):  Viper Pigeon Green
12U Girls (1):  Pegasus
12U Boys (3):  Thunder Black, Pegasus, Viper Pigeon Green
14U Girls (4):  Thunder Black, Viper Pigeon Green, Southside, Thunder Silver
14U Boys (5):  Pegasus, Thunder Black, Southside, Viper Pigeon Green, Thunder Silver

Saturday, June 8th: Diving Boards (Pool #1)
11:00 Pool Opens for warm up
11:30 Southside-21 v. Viper Pigeon Green-7 (14UB)
12:20 Thunder Black-15 v. Viper Pigeon Green-5 (14UG)
1:10 Pegasus-21 v. Viper Pigeon Green-3 (14UB)
2:00 Thunder Black-5 v. Thunder Silver-0 (14UB)
2:50 Thunder Black-5 v. Thunder Silver-0 (14UG)
3:40 Pegasus-12 v. Southside-8 (14UB)
4:30 No Game
5:20 Thunder Silver-10 v. Viper Pigeon Green-12 (14UB)
6:10 Pegasus-13 v. Thunder Black-8 (14UB)
11:00 Pool Opens for warm up
11:30 Pegasus-9 v. Thunder Black-14 (12UB)
12:20 Southside-15 v. Thunder Silver-3 (14UG)
1:10 No Game
2:00 Pegasus-18 v. Viper Pigeon Green-1 (12UB)
2:50 Southside-14 v. Viper Pigeon Green-22 (14UG)
3:40 No Game
4:30 Thunder Black-16 v. Viper Pigeon Green-2 (12UB)
5:20 Thunder Silver-14 v. Viper Pigeon Green-23 (14UG)
6:10 Thunder Black-18 v. Southside-2 (14UG)

Sunday, June 9th: Diving Boards (Pool #1)
7:30 Pool Opens for warm up
8:00 Southside-14 v. Thunder Silver-4 (14UB)
8:50 Thunder Black-18 v. Viper Pigeon Green-0 (14UB)
9:40 Thunder Black-5 v. Thunder Silver-0 (14UG – Semi)
10:30 Pegasus-17 v. Thunder Silver-4 (14UB)
11:20 Southside-7 v. Thunder Black-11 (14UB)
12:10 Thunder Silver-4 v. Southside-11 (14UG – 3rd Place)
1:00 Thunder Black-15 v. VP Green-5 (14UG – 1st Place)
1:50 Pegasus-16 v. Thunder Black-6 (14UB – 1st Place)
7:30 Pool Opens for warm up
8:00 Pegasus-25 v. Viper Pigeon Green-7 (12U)
8:50 No Game
9:40 Viper Pigeon Green-17 v. Southside-11 (14UG-Semi)
10:30 Thunder Black-16 v. Viper Pigeon Green-3 (12U)
11:20 No Game
12:10 No Game
1:00 Pegasus-7 v. Thunder Black-11 (12U)
1:50 Southside-17 v. VP Green-6 (14UB – 3rd Place)